PROMUJEMY KULTURĘ I SZTUKĘ W NASZYM SPOŁECZEŃSTWIE. W OKRESIE ZIMOWYM GALERIA OTWIERANA NA TELEFON.SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO TELEFONOWANIA.GALERIA OTWARTA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
WT - CZ - OD 16 DO 18
PN - OD 12 DO 14.30
PT - OD 16 DO 18
KONTAKT : paleta.stk@gmail.com
środa, 17 czerwca 2015

"Palinocka pod Światowitem" w Zaułku KulturyNiniejszym serdecznie zapraszamy mieszkańców Krasnegostawu, a także osoby z innych bliższych i dalszych stron naszej globalnej wioski na Krasnostawskie Sobótki - Palinockę.
W programie wydarzenia planujemy widowisko obrzędowe, koncert folkowego zespołu Fraktale, a także fire-show w wykonaniu grupy Liczi znanej z projektu Okno na teatr, oraz tradycyjne ognisko (wiele ognisk).

Gdzie i kiedy: sobota 20 czerwca 2015 r. Zaułek nadrzeczny (stanica WOPR) w godzinach od 20:00 do 23:00. Wstęp bezpłatny. Zaczynamy punktualnie!

Samo wydarzenie jest apolityczne i nie będzie miało charakteru religijnego. Skupiamy się na walorach edukacyjnych, historycznych i kulturalnych. Głównym celem inicjatywy jest upowszechnienie wiedzy o tradycyjnej obrzędowości ludowej, a także uczczenie najkrótszej nocy w sposób bliski obyczajom naszych przodków.

Organizatorzy: Nieformalna grupa reanimatorów kultury "Pod Napięciem" , Krasnostawski Dom Kultury, Stowarzyszenia Twórców Kultury "Paleta", WOPR Krasnystaw, Krasnostawski Ruch Ekologiczny "Viridis", Młodzieżowy Dom Kultury.

Trzy godziny kultury w Zaułku nadrzecznym - jedyna taka NOC w roku.
Zapraszamy.

Opracowała:
Nieformalna Grupa Pod Napięciem

Brak komentarzy: